Нам дарують

Дякуємо видавництву “Апріорі” і літературній аґенції “Піраміда” за подаровані книги 

переглянути повністю

Нові надходження

Нові надходження березень 2017 

переглянути повністю

Культурно-просвітницька робота

 

9 березня
День народження Тараса Шевченка
(1814-1861)

переглянути повністю

Бібліографічні списки

До 100-річчя від дня створення Української Центральної Ради (1917–1918 рр.)

переглянути повністю

Франкіана

Новітня Франкіана у фондах бібліотеки ДДПУ імені Івана Франка за 2016 рік

переглянути повністю

Періодичні видання

Передплата періодичних видань на 2017 рік 

переглянути повністю

Головна

23.03.2017

22 березня у головному корпусі університету відбулась зустріч із відомим перекладачем і письменником, дослідником античності, професором Львівського Національного університету імені Івана Франка Григорія Кочура Андрієм Содоморою.

 

 

20.03.2017

16 березня в Інституті іноземних мов відбулась традиційна Всеукраїнська науково-практична конференція “Українське слово мовами народів світу”.

 

 

09.03.2017

10 березня виповнюється 230 років від дня народження Устима Кармалюка (1582-1622), народного героя

До цієї дати у читальній залі №2 розгорнуто книжкову виставку “Вічний утікач і борець за справедливість”.

Постать Устима Кармалюка загадкова й легендарна. Дослідження істориків і біографів, презентовані на виставці, доводять, що його діяльність викликає багато запитань. Оповите таємницею навіть його справжнє ім’я (в судових актах, церковних записах його іменують по-різному: Устим, Августин, Юстіан, Василь).

Науковці вивчають офіційні документи, окремі спогади сучасників, твори фольклору, в яких збереглися народні спогади про цю неординарну особистість, і доходять висновку, що одні його характеризують як похмуру, жорстоку людину, а в народній традиції й творах художньої літератури (образ Кармалюка відобразили у своїх творах Михайло Старицький, Степан Васильченко, Марко Вовчок, Василь Кучер та інші. Фольклор про народного героя збирали Микола Костомаров і Тарас Шевченко (останній назвав його “славним лицарем”) його оспівують як героїчну постать, месника, мудрого та справедливого народного ватажка.

Матеріали, представлені на виставці, мають на меті зацікавити читачів цією легендарною людиною, котра з’явилася на історичній арені тоді, коли соціальна напруга у суспільстві сягнула найвищого рівня.

Запрошуємо користувачів поринути в таємниці повстанського руху під проводом Кармалюка, ознайомитися з драматичними подіями його життя.

Виставку підготувала бібліотекар М. Л. Семенчук.