Виховний відділ

Начальник виховного відділу – Сипа Михайло Григорович

Виховний відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка засновано у 1997 році з метою координації виховного процесу у ВНЗ.
Виховна робота в університеті проводиться на підставі таких нормативних документів: Конституції України; Загальної декларації прав людини; Законів України «Про освіту», «Про вищу школу»; Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття); Концептуальних засад гуманітарної освіти в Україні (Вища школа). Наказ Міністерства освіти України № 111 від10.04.1996р.; «Про стан та проблеми національно-громадянського виховання у вищих навчальних закладах України». Рішення Колегії Міністерства освіти України від 28.10.1998 р. протокол № 14/6-8; “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян”. Указ Президента України від 24.04.1999 р., № 456/99; Тез доповідей Міністра освіти та науки України С.Ніколаєнка на підсумковій колегії МОН України 17.08.2006 р.; Матеріалів до доповіді Міністра освіти і науки України С.М. Ніколаєнка на підсумковій колегії Міністерства освіти і науки України з питання: «Забезпечення якості вищої освіти – важлива умова інноваційного розвитку держави і суспільства» м. Харків, 1–2 березня 2007 року; «Про Національну доктрину розвитку освіти» (Указ президента України від 17.04.2002 р., № 347/2002); «Про затвердження заходів з реалізації Національної доктрини розвитку освіти на 2002 – 2004 роки» (постанова Кабміну України від 19.08.2002 р., № 1223); Національної програми «Діти України» (Указ президента України № 63 від 18.01.1996 р.,); Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні (авт. колектив) Світ виховання, № 4 (5), 2004; Закону України «Про  Національну програму інформатизації» (від 04.02.1998 р, № 74 зі змінами від 13.09.2001 р., № 2684-Ш); «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій» (Указ президента України № 1497 від 20.10.2005 р.); Закону України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 – 2015 роки» № 537-V від 09.01.2007 р.; Концепції Національної програми інформатизації (проект від 19.03.2007 р.); а також нормативними документами Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: «Організаційно-методичне забезпечення освітньої діяльності» ч.3. «Виховання», Дрогобич, 2002; «Програми національно-громадянського виховання студентської молоді», Дрогобич, 2003; «Концептуальних засад розвитку Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка на період 2007 – 2017 рр.»; «Заходів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, спрямованих на реалізацію «Концепції Національного виховання студентської молоді», схваленою колегією МОН України
(протокол № 7/2–4 від 25.06.2009 р.), Дрогобич, 2009, а також «Плану  роботи на 2011 – 2012 навчальний рік», Дрогобич, 2011.

Кожний навчальний рік у ДДПУ ім. І.Франка розпочинається із свята «Урочиста посвята першокурсників у студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка». Доброю традицією стало проведення низки загальноуніверситетських свят та заходів таких як: «Осінній бал першокурсників», огляд-конкурс художньої самодіяльності І-х курсів «Дебют», конкурс естрадної пісні «Шанс», Новорічні свята «Василя та Маланки», також масових заходів з нагоди пам’ятних дат: Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка, Трагедії на Чорнобильській АЕС та ін., котрі організовуються і проводяться виховним відділом як окремо так і спільно з іншими підрозділами університету – із студентським самоврядуванням, студентським профкомом, профкомом викладачів та усіма факультетами університету.
Виховний відділ організовує та проводить лекції, бесіди та круглі столи із видатними науковцями та цікавими людьми університету, міста, області та України. Щотижня у студентських гуртожитках проводиться відеолекторій «Корисні фільми» під час яких студентство має змогу ознайомитися із цікавою інформацією, корисною майбутньому педагогу.

З 2002 року університет співпрацює із Центром Душпастирства молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. У студентських гуртожитках функціонують «Духовні світлиці», в яких студентський капелан о.Олег Кекош проводить бесіди на християнську тематику, залучає студентську молодь гуртожитків до вивчення катехизму, студенти мають змогу почути відповіді Церкви на поставлені ними запитання.

При виховному відділі функціонує студентських клуб, мистецька палітра якого напрочуд розмаїта. Тут діють 10 колективів художньої самодіяльності, 8 з них носять високе звання «Народний».
У колективах беруть участь понад 200 студентів та викладачів університету, котрі ведуть культурно-просвітницьку роботу серед молоді міста, області, країни, а також на високому професійному рівні репрезентують українське національне мистецтво у багатьох країнах Європи.А саме:

НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ БАНДУРИСТОК

Ансамбль бандуристок під керівництвом викладача кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах Стефанії Пінчак було засновано у 1984 році. Колектив є учасником численних заходів, що проводяться на базі університету, неодноразово виступав перед учасниками міжвузівських конференцій, а також на концертних майданчиках в багатьох містах Львівщини та України. Ансамбль бандуристок – це творча лабораторія, де формується майбутній фахівець-керівник шкільного ансамблю. У репертуарі колективу твори українських композиторів М.Лисенка, С.Воробкевича, Є.Козака, В.Костенка, І.Шамо, О.Білаша.

В листопаді 1992 року колектив нагороджено дипломом за участь у 1-му Всеукраїнському конкурсі бандуристів-студентів педагогічних інститутів України (м.Луцьк). В грудні 2000 року колектив приймав участь в урочистостях Вищої школи управління ім. Богдана Янського у Варшаві відділення у Хелмі (Польща). 1 липня 2002 року колективу присвоєно почесне звання «Народний».
06.06.2010 року Народний ансамбль бандуристок відсвяткував своє 25-ти річчя.

Художній керівник –
старший викладач кафедри народних музичних інструментів і вокалу Стефанія Пінчак
Адреса:
Народний ансамбль бандуристок, 82100, м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 29, каб. № 27,
тел./факс: (0324) 41-03-27, e-mail: sypamh@ukr.net

ЧОЛОВІЧИЙ КАМЕРНИЙ ХОР «БОЯН ДРОГОБИЦЬКИЙ»

Дослідження науковців в останні роки підтверджують, що „Боян Дрогобицький” заснований в 1901 році. З 1922 року товариством керує священик, мистецько-громадський діяч і композитор Северин Сапрун. З 1932 року хор очолив випускник Празької консерваторії, піаніст і диригент Богдан П’юрко.
В ті часи з хором співпрацювали композитор Ігор Соневицький, піаніст Роман Савицький, тенор-соліст Львівської опери Михайло Голинський, оперна співачка Ольга Лепкова-Ястремська та ін. У програмі хору були твори композиторів середньовіччя (О.Лассо, Жоскен Депре, Дж. Каччіні), концертні програми з творів Й.Штрауса, С.Людкевича, В.Барвінського, О.Нижанківського, Л.Ревуцького, М.Лисенка, слов’янської пісні (чеська, білоруська, російська), хори з опер М.Лисенка, Д.Січинського, А.Вахнянина. О.Бородіна. Окремий розділ репертуару тодішнього „Бояна” становили ораторія “Месія” Г.Ф.Генделя, „Stabat Mater” Д.Россіні. Кожен рік хор виконував програми з колядок, щедрівок, виставу „Вифлеємська ніч”, яка щораз доповнювалась новими номерами.
Найвищого визнання колектив досягнув у 1942 році, коли виступив на Першому Краєвому конкурсі хорів, присвяченому 100-річчю від дня народження Миколи Лисенка. „Дрогобицький Боян” посів перше місце і був нагороджений лавровим вінком, а диригент – спеціальною батутою.
Після 1944 року керівники хору, а також чимало його учасників виїхали на Захід, де ще довгий час брали участь у мистецькому житті в складі різних хорових колективів.
У 1991 році хор відновлює діяльність у вигляді чоловічого камерного хору при Дрогобицькому педагогічному університеті ім. Івана Франка. Ініціаторами відродження та першими диригентами у нові часи стали Михайло Бурбан, Степан Дацюк та Петро Гушоватий. У складі хору – викладачі університету та навчальних закладів м. Дрогобича.
Репертуар хору складають твори вітчизняної та західноєвропейської класики, духовна музика, фольклорні зразки в обробках М.Лисенка, М.Леонтовича, С.Людкевича, А.Кушніренка, Д.Котка, Є.Козака, А.Гнатишина, В.Пащенка, Я.Яциневича.
„Дрогобицький Боян” бере активну участь у мистецькому житті м. Дрогобича, співає у світських концертах, у церквах Дрогобиччини, він  учасник п’яти фестивалів сучасної української музики „Струни душі нашої” (Дрогобич), конкурсу хорів ім. о.Северина Сапруна (Дрогобич, 1997, 2000), з успіхом виступав на міжнародних фестивалях „Віднайдена музика” у м. Тарнові (Польща, 1996, 1999), хорової музики „Львів-98”, „Advent-2000” у м. Відні (Австрія), церковної музики у м. Кракові (Польща, травень 2001). В 2002 році колектив став Лауреатом (І премія) ІV-го Всеукраїнського хорового конкурсу
ім. Миколи Леонтовича в м. Києві.
В травні 2004 року „Боян Дрогобицький” брав участь у І-му Міжнародному фестивалі чоловічих хорів „Лине пісня над Ужем” (м. Ужгород). В червні 2004 року колектив отримав третю премію на Міжнародному конкурсі хорової музики у м.Превеза (Греція). Грудень 2004 року – „Боян Дрогобицький” був учасником „Різдвяних концертів” у Голландії. В березні 2005 року – хор отримав першу премію на Міжнародному фестивалі-конкурсі в м. Колерейн (Північна Ірландія). В листопаді 2005 року колектив завоював ІІ місце в престижному конкурсі ім. Ф.Шуберта у м. Відень (Австрія). В грудні 2006 року „Боян Дрогобицький” здійснив гастрольну поїздку у Францію. В 2007 році колектив хору приймав участь у міжнародних хорових фестивалях у Польщі: „Фестиваль коляд” (м. Ярослав), фестиваль „Селезіянське літо” (м. Перемишль), „Фестиваль трьох культур” (м. Стжижув). В січні 2008 року хор „Боян Дрогобицький” брав участь у „Фестивалі духовної музики” в
м. Будапешт (Угорщина). Протягом 2009-2010 років колектив підготував ряд авторських концертів з нагоди ювілейних дат українських композиторів: Остапа Нижанківського, Євгена Козака, Анатолія Кос-Анатольського, Михайла Вербицького та інших. З 30 жовтня по 20 листопада 2011 року колективом проведено V-й Міжнародний хоровий фестиваль ім. о.Северина Сапруна (до 110-ї річниці від дня заснування колективу).
Солісти хору: Заслужений працівник освіти України Корнель Сятецький, заслужений працівник культури України Петро Турянський, Володимир Сич, Андрій Боженський, Роман Михаць, Володимир Кричковський, Ярослав Дзендзерович.

Художній керівник та диригент
Заслужений працівник культури України, доцент Петро Гушоватий.
Диригенти – Степан Салій, Ярослав Кулешко
Концертмейстер – Тамара Козій

Адреса колективу:
Народний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький»
(а/с – 91) 82100, м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 24,
тел. (03244) 2-16-14,
e-mail: Gushovatiy@bigmir.net

НАРОДНА ХОРОВА КАПЕЛА «GAUDEAMUS»

Народна хорова капела “Gaudeamus” Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка створена у 1965 році доцентом Василем Їжаком. З 1968 до 1979 року “Gaudeamus” очолював доцент Зенон Антонішак; з 1979 до 1980 – доцент Григорій Голик; з 1980 року капелою керує декан музично-педагогічного факультету, заслужений працівник культури України, професор Степан Дацюк.

Концертмейстерами хору в різні роки були Жанна Єрьоменко, Ірина Карвовська, Володимир Баб’як, Надія Шайжина. Зараз з колективом працюють Євген Журавський, Наталія Шкраба, Галина Токарчук, Іван Лисик, Уляна Конарська.
Хорова капела – перший виконавець творів дрогобицьких, львівських композиторів. Солістами капели є народний артист України, професор Богдан Базиликут, заслужений працівник освіти України, професор Корнель Сятецький, заслужені працівники культури України, доценти Петро Турянський та Богдан Щурик, доценти Ірина Кліш, Марія Лев, Лідія Радевич-Винницька, Євгенія Шуневич.
“Gaudeamus” – учасник багатьох фестивалів і конкурсів, здійснив низку записів на телебаченні та радіо, випустив аудіокасету та 2 компакт-диски. Гастролював у Києві, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Мукачеві, Чорткові, Самборі та також за межами України – у Ризі, Кулдизі (Латвія), Кошицях, Банській Бистриці (Словаччина), Метці, Бельфорі, Страсбурзі (Франція), Перемишлі, Білостоку, Жешуві, Кельце, Гіжицько, Познані, Любліні (Польща), у Відні, Шпіталь над Драу (Австрія), Барселоні, Лорет де мар (Іспанія).
Хорова капела “Gaudeamus” є лауреатом конкурсів, присвячених 125-річчю від дня заснування товариства “Просвіта” (Львів, 1993), 100-річчю від дня народження Северина Сапруна (Дрогобич, 1997, 2000), 190-річчю від дня народження Михайла Вербицького (Львів, 2005), ХІІ та ХІІІ музичних фестивалів університетів світу в м. Бельфор (Франція, 1998, 2000), творчого звіту Львівщини у Національному палаці “Україна” (Київ, 2001), одержав першу премію на VІІ та VІІІ міжнародних конкурсах студентських хорів “Академічна Банська Бистриця” (Словаччина, 1997, 1999), на міжнародному конкурсі “AD GLORIAM DEI” в м. Пінчув (Польща, 2002) та конкурсі духовної музики в м. Хайнувка (Польща, 2003), Grand prix на І-му Міжнародному конкурсі молодіжних хорів у м. Жешув (Польща, 2004), учасник ІV Осінніх концертів Церковної музики в м. Гізичко (Польща, 2004), учасник Міжнародного хорового фестивалю “Advent – 2004” м. Відень (Австрія, 2004), 42-го міжнародного хорового конкурсу у м. Шпіталь над Драу, (Австрія, 2005) та Міжнародного хорового фестивалю у м. Барселона (Іспанія, 2007). Завоював І-е місце на 35-ому Міжнародному музичному фестивалі “Молодь і музика у Відні” (Відень, 2006), отримав нагороду за найкраще виконання довільної програми 23 Міжнародного хорового конкурсу Франца Шуберта (Відень, 2006), завоював 1-е місце на Всеукраїнському конкурсі вокально-хорового мистецтва, присвяченого 175-річчю Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова (Київ, 2010), нагороджений дипломом П ступеня П Всеукраїнського фестивалю конкурсу хорового мистецтва присвяченого 20 річчю незалежності України (Київ, 2011), учасник концерту-реквієму, присвяченого 24-й річниці аварії на ЧАЕС (Київ, 2010), концерту-лекції о. Михайло Вербицький у музичній спадщині (Київ, 2010).
Хорова капела “Gaudeamus” взяла участь у чотирьох українсько-польських міжнародних проектах – виконання  „Gloria” А. Вівальді разом з симфонічним оркестром Свєнтокшинської філармонії (Польща, м. Кельце, 2005  – Дрогобич, 2006), „Requiem” В.А. Моцарта (Польща, м. Кельце,  31 жовтня 2008 року), Й.Гайдн  «Theresienmesse» (Польща, Кельце, 2011), виконання кантати “Exegi monumentum” Ромуальда Твардовського спільно з хором Університету Марії Кюрі-Склодовської та симфонічним оркестром Люблінської філармонії (Польща, Люблін, 23 жовтня 2009 року), а також у міжнародному фестивалі університетських хорів “Universitas cantat” (Польща, м. Познань, 2009).
Колектив постійно співпрацює з симфонічними оркестрами Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського, Дрогобицького музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича та камерним оркестром Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, з якими виконує твори великої форми.
У репертуарі капели хорові концерти Артемія Веделя, Максима Березовського, Дмитра Бортнянського; кантати Миколи Лисенка, Дениса Січинського, Левка Ревуцького; “Requiem” Луїджі Керубіні та В.-А. Моцарта; “Gloria” А. Вівальді; духовні твори Михайла Вербицького, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Андрія Гнатишина, Ромуальда Твардовського; композиції Феліче Анеріо, Джузеппе Верді, Франца Шуберта, Орландо Лассо, Рандалла Томпсона, Франсіса Пуленка, Ендрю Лойд Уебера, Ромуальда Твардовського; сучасна хорова музика Лесі Дичко, Євгена Станковича, Ганни Гаврилець, Олександра Бондаренка, Володимира Стеценка, Олександра Яковчука, Андрія Кушніренка, а також обробки народних пісень.

Художній керівник та диригент

Заслужений працівник культури України, професор Степан Дацюк

Адреса:
Народна хорова капела «GAUDEAMUS»,
а/с. 158-А, 82100, м. Дрогобич,
тел. (03244) 2-15-24,  3-93-83; факс. (03244) 3-81-11,
e-mail: sypamh@ukr.net

НАРОДНИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР

Камерний оркестр заснований у 1962 р. доцентом Яківом Сорокером. У 1976 році Камерний оркестр реорганізовано у симфонічний оркестр Дрогобицького державного педагогічного інституту ім. Івана Франка, яким керував проф. Бурбан Михайло Іванович. З 1990 року під керуванням доцента Чорного Юрія Теодоровича камерний оркестр існує як окрема творча одиниця, а у 1999 отримав звання „Народного”.
Оркестр проводить концертну роботу серед студентської молоді, з метою якнайширше ознайомити її з музикою видатних вітчизняних та зарубіжних композиторів-класиків.
Оркестр виступає у мм. Львові, Дрогобичі, Києві, Трускавці, приймає участь у ювілейних концертах на честь таких українських композиторів як: М.Березовського, Я.Барнича, М.Колесси, А.Кос-Анатольського, С.Людкевича, О.Нижанківського, авторських – Б.Фільц.
Творча робота колективу постійно пов’язана з відомими виконавцями: Народним артистом України Богданом Базиликутом; Заслуженими працівниками культури Степаном Дацюком та Петром Туринським; Заслуженим працівником освіти Корнелієм Сятецьким, доцентами Іриною Кліш та Євгенією Шуневич. Також камерний оркестр виступає в концертах з народною хоровою капелою „Гаудеамус”.
Значну роботу в колективі веде концертмейстер оркестру Олександра Тимків.
У репертуарі оркестру твори композиторів – класиків, обробки сучасних композиторів, джазові твори. В репертуарі – обробки Юрія Чорного, Олександри Тимків та Володимира Баб`яка.

Художній керівник

доцент кафедри народних музичних інструментів та вокалу Юрій Чорний

Адреса:
Народний камерний оркестр
82100, м. Дрогобич, вул. Лесі українки, 29, каб. №25,
тел./факс: (03244) 1-03-27;  2-15-24,
e-mail: sypamh@ukr.net

 

НАРОДНИЙ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ «НАМИСТО»

Інструментальний ансамбль «Намисто» створений у 2001 році Олександрою Тимків, викладачем кафедри музичних народних інструментів та вокалу Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка. Колектив об’єднує професійних, ініціативних, творчих і водночас відповідальних молодих музикантів. Усі учасники колективу – переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Кожен з них є водночас і солістом ансамблю.
Молодий колектив швидко завойовує любов та популярність у глядача і вже у 2006 році інструментальному ансамблю «Намисто» присвоєне почесне звання «народний».

Ансамбль «Намисто» здійснює спільні творчі проекти з окремими виконавцями, зокрема Заслуженим працівником освіти України, завідувачем, доцентом кафедри народних музичних інструментів та вокалу Корнелем Сятецьким, а також лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів Світланою та Галиною Дицьо. За участю вокального дуету сестер Дицьо у червні 2007 року ансамбль «Намисто» закінчив роботу над своїм компакт-диском, до якого увійшли сім українських народних інструментальних композицій та три обробки народних пісень.
У репертуарі ансамблю – українська народна інструментальна музика: «Свято в Карпатах» в обр. Б.Качмарика., «Аркан» в обр. М. Тиновського, «Збися» лемківська народна мелодія в обробці С.Максимова та ін. Українські народні пісні в обр. О.Тимків: «Ой я знаю, що гріх маю», «Порізала-м пальчик», «Перелаз», «Чорнії брови, карії очі», «Вже місяць сходить». Українські авторські пісні: сл. А.Пашка, муз. Я.Радавця «Де ви, очі?»; сл. І.Франка, муз. А.Кос-Анатольського «Ой ти дівчино, з горіха зерня»; сл. Д.Павличка, муз. О.Білаша «Два кольори»; сл. А.Малишка, муз. П.Майбороди «Пісня про рушник»; сл. народні, муз. М.Гринишина «Вівці мої вівці»; сл. М.Ткача, муз. С.Сабадаша «Марічка».
У травні 2006 року на запрошення Полонійної Академії за підтримки Посольства України в Польщі ансамбль з великим успіхом виступив в програмі «Дні українсько-польської культури», що відбувались в м. Ченстохові (Польща); у вересні 2006 колектив виступив також на прийомі в Посольстві України в Польщі на честь 15-ї річниці Незалежності України.
Виступ колективу високо оцінили на міжнародному рівні, про що свідчить подяка від посольства України в Польщі «За значний внесок у пропагуванні української культури та мистецтва у Республіці Польща».

 Художній керівник

  • старший викладач кафедри народних музичних інструментів та вокалу Тиновський М.

Адреса:
Народний інструментальний ансамбль «НАМИСТО»
82100, м. Дрогобич, вул. Лесі українки, 29, каб. № 24,
тел./факс. (0324) 41-03-27;  2-15-24,
e-mail: amadeus.quartet@gmail.com

 

НАРОДНИЙ ВОКАЛЬНО-ХОРЕОГРАФІЧНИЙ АНСАМБЛЬ «ПРОЛІСОК»

Ансамбль засновано у 1965 році Михайлом Кочерганом. Учасниками колективу є студенти педагогічного університету м. Дрогобича. У 1967 року колектив очолив Григорій Голик і балетмейстер Богдан Стецько. З 1968 року керівником стає Ярослав Кулешко та Орест Яцків. У цьому році за високу виконавську майстерність колективу присвоєно почесне звання «Народний». Згодом колективом керували Ярослав Кулешко, Зенон Антонішак, Петро Гушоватий, Степан Салій. Мистецтву хореографії студентів навчали балетмейстери Любов Корнілова, Іван Боднар, Тарас Будинкевич, Ярослав Бурдяк, а з 1983 року – Ольга Багрій.
«Пролісок» – лауреат та дипломант багатьох конкурсів і фестивалів, зокрема: Всесвітніх фестин бойківського краю м. Турка (Україна); неодноразовий учасник Міжнародних фестивалів “Лесина пісня” м. Луцьк (Україна); “Лемківська ватра” м. Ждиня, с. Михайлово (Польща); учасник Міжнародного фестивалю “‘Гармонія – 99”, м. Лімбурґ (Німеччина), (беручи участь на конкурсі у цьому фестивалі, колектив увійшов у десятку кращих фольклорних колективів світу); у 2001 році ансамбль здійснив концертне турне по Франції; учасник регіонального фестивалю української культури «Над Ославою – 2002» в Мокре (Польща); учасник Міжнародного проекту карпатського регіону «Розтанцьованим хороводом знищимо кордони» (2005), Труйчице (Польща). Колектив неодноразово виступав з концертами у мм. Жешув, Перемишль, Леґніца, Краків (Польща).
З рядів “Проліска” вийшли Народні артисти України Б.Базиликут, М.Ванівський, І.Попович, Заслужені артисти України І.Кушплер, І.Мацялко, М.Мацялко, М.Шуневич.
На мистецькому рахунку “Проліска” понад 200 творів. Серед них вокально-хореографічні композиції, хорові, сольні та оркестрові твори, в основі яких лежить фольклор Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини. Склад творчої групи налічує 45 осіб.

Художній керівник –
старший викладач кафедри методики викладання музики та диригування Юрій Добуш,
Балетмейстер – Ольга Багрій, Керівник оркестру – Зоряна Махневич

Адреса:
Народний вокально-хореографічний ансамбль «ПРОЛІСОК»
82100, м. Дрогобич, вул. Лесі українки, 29, каб. № 24,
тел. (0324) 41-03-27,  2-15-24; факс. (0324) 41-03-27,
e-mail: sypamh@ukr.net

 

НАРОДНИЙ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ КОЛЕКТИВ-СТУДІЯ «РОВЕСНИК»

Створений у 1985 році на базі фізико-математичного факультету старшим викладачем кафедри педагогіки – Галиною Андріївною Григорович, котра протягом 20-ти років була незмінним художнім керівником «Ровесника» (по 2005 рік).
Починаючи від заснування колективу-студії «Ровесник» фізико-математичного факультету, співпрацювала з ним і Зіновія Пантелеймонівна Осташ, надаючи методичну та режисерську допомогу. Неодноразово була нагороджена дипломами і грамотами обласного та міського відділів культури.
У творчому доробку Осташ З.П. понад 130 різноманітних постановок вистав, вечорів тощо. Вона автор численних оригінальних ідей та порад у написанні сценаріїв та вдосконаленні їх на студентській сцені.
Як режисер, бере активну участь у підготовці та проведенні студентами різноманітних культурно-мистецьких заходах місцевого, регіонального та Всеукраїнського рівнів.
Починаючи з 2004 по 2010 рр. колективом керують кращі випускниці колективу-студії «Ровесник», а саме: Сушко Оксана Михайлівна; кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Іванівна Гевко;  Рудзинська Мирослава Орестівна; Мельнічек Іванна Володимирівна; Білецька Ірина Юріївна.

З часу створення «Ровесником» підготовлено близько 80 вистав, серед яких: «Місто моє – доля моя», «Берегиня», «Ой, хто, хто Миколая любить», «Студенти ще сміються», «Студентський роман», мюзикл «Ходить директор по фізмат-городу», «Тарас» (за поемою М.Стельмаха), «Лис Микита» (за твором І.Франка), «Голгофа України» та інші.
У 1993 році колективу присвоєно звання «Народний».
Колектив постійно виступає перед студентською та робітничою молоддю міста і району, воїнами Національної гвардії, в Ужгородському та Івано-Франківському університетах, музичній школі
м. Коломия.
У 2003 році «Ровесник» став диплом ІІ-го ступеню Всеукраїнського театрального форуму та конкурсу «Театральний форум – 2003», а у 2005 році зайняли ІІ місце на цьому ж фестивалі-конкурсі.
19.11.2010 року народний культурно-просвітницький колектив-студія «Ровесник» відсвяткував своє 25-ти річчя.
Творчий склад колективу нараховує 17 студентів 1 – 5 курсів університету.
Художній керівник – Зіновія Осташ,
сценарист – Оксана Сушко.

Адреса колективу:
Народний культурно-просвітницький колектив-студія «Ровесник»
82100, м. Дрогобич, вул. Стрийська, 3, Актова зала
тел./факс: (0324) 41-03-27,
e-mail: sypamh@ukr.net

НАРОДНИЙ МУЗИЧНИЙ ГУРТ «ПЕРЕХРЕСТЯ»

Заснований у 1994 році старшим викладачем кафедри теорії, історії музики та гри на музичних інструментах Романом Катинським.
В 1999 році Народному музичному гурту «Перехрестя» присвоєно почесне звання «Народний». Гурт працює в жанрі поп-музики. Репертуар колективу складають популярні твори української естради. Колектив складається із 4-х учасників.
Художній керівник – Назар Польовий

Адреса колективу:
Народний музичний гурт «Перехрестя»
82100, м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 24, ауд. № 6,
тел./факс: (0324) 41-03-27, e-mail:  sypamh@ukr.net